Bahis sitelerihttps://www.paykwik.orghttps://marmarisexcursions.worldMarmaris Gezilecek YerlerPaykwikhttps://centralandco.com

TRABZON’DA 18 MART ETKİNLİKLERİ

reklam
17 Mart 2018 37 views 0
reklam

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıl Dönümü

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Gümrükçüoğlu, mesajında, Çanakkale Zaferi’nin, 250 bin vatan evladının bayrak, ezan ve istiklal için göz kırpmadan can verdiği bir kahramanlık destanı olduğunu belirtti.

Çanakkale’nin dün olduğu gibi bugün de Türkiye üzerine plan kuranlar için hiçbir zaman unutulmaması gereken bir ders olduğuna dikkati çeken Gümrükçüoğlu, şunları kaydetti:

“1915’te ‘Çanakkale’ demek tüm ülke demekti. Çanakkale’yi savunmak Trabzon’u, Hakkari’yi İstanbul’u savunmak demekti. Bu toprakların ebedi Türk yurdu olması Çanakkale savunması sayesindedir. Çanakkale ruhu İstiklal harbinin önsözü olmuştur. Çanakkale, o yenilmez denilen güçlerin yenilebileceği anlayışının ortaya çıkmasını sağladı. Bu nedenle Çanakkale ruhunu insanımıza ve geleceğin teminatı olan gençlerimize çok iyi bir şekilde aktarmanın gayreti içinde olmalıyız. ‘Çanakkale geçilmez’ efsanesinin doğduğu, Türk ve dünya tarihinin dönüm noktalarından biri olan ve bağımsızlık savaşının temellerinin atıldığı Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, canlarını vatanımızı korumak adına feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.”

reklam
BENZER KONULAR
reklam
FOTO GALERİ
reklam