Bahis sitelerihttps://www.paykwik.orghttps://marmarisexcursions.worldMarmaris Gezilecek YerlerPaykwikhttps://centralandco.com

TRABZON VALİSİ MESAJ YAYIMLADI

reklam
05 Haziran 2018 34 views 0
reklam

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

 

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yavuz, mesajında, 1972 yılında İsveç’te yapılan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı’nda alınan kararla 5 Haziran tarihinin Dünya Çevre Günü olarak kabul edildiğini hatırlattı.

Dünyada sanayileşme, düzensiz şehirleşme ve hızlı nüfus artışının, önemli çevre sorunlarını beraberinde getirdiğine işaret eden Yavuz, şunları kaydetti:

“Bu sorunlara çözüm üretebilmek için ise öncelikle insanlardaki çevre bilincinin geliştirilmesi gerekmekte, Çevre Günü çevre farkındalığımızı artırabilmek adına değerlendirmemiz gereken önemli bir vesile teşkil etmektedir. Çevre kirliliği ile mücadele etmek, çevreyi korumak, doğayla uyum içerisinde yaşamak bir kurumun, kuruluşun görevi değil, her bireyin asli görevleri arasındadır. Hepimiz, bu konudaki duyarlılığımızı artırıp üzerimize düşen görevleri yerine getirmeliyiz. Zira tabiatımızın bize bir miras değil, gelecek adına sahip çıkmamız gereken bir emanet olduğunu unutmamalıyız.”

Yavuz, sağlıklı çevre ve sağlıklı toplum olmadıktan sonra ekonomik zenginliğin hiçbir öneminin olmadığını belirterek, “Dünya üzerinde bulunan hiçbir zenginlik de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da asla doya doya alınan bir nefesten daha önemli bir yere sahip olmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, çevreye dost enerji kaynaklarının kullanımının yaygınlaştığı, bu noktada nitelikli projelerin ve alternatiflerin üretilerek hayat kalitesinin artırıldığı temiz, yeşil ve yaşam dolu bir çevreyi gelecek kuşaklarımıza bırakabilmemiz temennisiyle tüm vatandaşlarımızın Dünya Çevre Günü’nü kutluyor, sağlıklı bir gelecek, temiz bir çevre ve mutlu günler diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

reklam
BENZER KONULAR
reklam
FOTO GALERİ
reklam