Bahis sitelerihttps://www.paykwik.orghttps://marmarisexcursions.worldMarmaris Gezilecek YerlerPaykwikhttps://centralandco.com

Trabzon Uzungöl’e Teleferik Projesi

reklam
17 Eylül 2018 204 views 0
reklam

Trabzon’un Çaykara ilçesindeki Karadeniz’in ünlü turizm merkezi Uzungöl’e teleferik yapılacak.

 

Trabzon’un Çaykara ilçesindeki Karadeniz’in ünlü turizm merkezi Uzungöl’e teleferik yapılacak. Yerli-yabancı binlerce turistin yaz ve kış döneminde akın ettiği Uzungöl’de yapılacak teleferik için proje hazırlandı.

Çaykara ilçesinde her yıl binlerce yerli-yabancı turistilerin akın ettiği Uzungöl’de yapılması planlanan teleferik için proje hazırlandı. Uzungöl için 4 yıl önce hazırlanan ve bazı vatandaşların itirazları nedeniyle yargıya taşınan ‘Koruma Amaçlı İmar Planı’nın Samsun Bölge İstinaf Mahkemesi tarafından iptal edilmesi üzerine teleferik yapımın da iptal edildiği iddiaları gündeme geldi. Abcak, projenin iptal edilmediği ve alan ihalesine çıkılarak projenin hayata geçirileceği açıklandı.

Teleferiğin yapımı için alan ihalesine çıkacaklarını ifade eden Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, Yakın bir tarihte alan ihalesine çıkacağız. Projeyi Uzungöl’e kazandıracağız. Projenin iptal olduğu yönünde söylemler tamamıyla yanlıştır. Manipüle edilmeye çalışılıyor. dedi.

AKYÜZ ‘UZUNGÖL KIŞ TURİZMİNE HİZMET EDECEK’

Yıllardır yapılması gündemde olan teleferiğin yılan hikayesine dönüştüğünü belirten Uzungöl Turizmciler Derneği Başkan Yardımcısı Murat Akyüz de, Biz yıllardan beri teleferiğin yapılacağını bütün gelen idarecilerden duyuyoruz. Bugünlere geldik ama hala en ufak bir hareket yok. Çok basit bir olay yüzünden imar planımız iptal oldu. İptal olduğu için de yılan hikayesine dönen teleferiğimiz artık olmayacak gibi gözüküyor. Yeter artık. Yapılmayan bir şeyi bu kadar dillendirmesinler. Artık biz yorulduk diye konuştu.

Uzungöl’ün kış turizmine hizmet edebilmesinin teleferik ile mümkün olacağını söyleyen Akyüz, Şuan da Uzungöl’de 5 yıldızlı otellerle yarışabilecek kapasitede işletmeler var. Bu işletmelerin yapmış olduğu yatırımları amorti edebilmesi için teleferiğe ihtiyaç var. Biz burada turizm sezonuna 2-3 ay hizmet verebiliyoruz. Teleferik yapıldığı zaman buradaki turizm sezonu büyüyecek ve Uzungöl kış turizmine hizmet edecek ifadelerini kullandı.

Öte yandan Uzungöl’e gelen yerli turistler ise teleferik için çok geç kalındığını ifade ederek Uzungöl’ü yukarıdan görmenin bambaşka bir duygu olacağını söyledi.

reklam
BENZER KONULAR
reklam
FOTO GALERİ
reklam