Bahis sitelerihttps://www.paykwik.orghttps://marmarisexcursions.worldMarmaris Gezilecek YerlerPaykwikhttps://centralandco.com

Trabzon dan 63 Ülkeyi Isıtıyorlar

– Trabzon dan 63 ülkeyi ısıtıyorlar El işçiliğini ön planda tutan Albayrak kardeşler sıcak ülkeler Brezilya ve Suudi Arabistan a da elektrikli ısıtıcı ihraç ediyorTRABZON – Trabzon un Beşikdüzü ilçesindeki Organize Sanayi Sitesi nde üretilen elektrikli ısıtıcılar 63 ülkeye ihraç ediliyor.

reklam
03 Ocak 2019 114 views 0
reklam

Trabzon dan 63 Ülkeyi Isıtıyorlar
El işçiliğini ön planda tutan Albayrak kardeşler sıcak ülkeler ve ‘a da elektrikli ısıtıcı ihraç ediyor

TRABZON – Trabzon’un ilçesindeki Organize Sanayi Sitesi’nde üretilen elektrikli ısıtıcılar 63 ülkeye ihraç ediliyor. ülkelerinin tamamına, ve ‘nin yanı sıra sıcak ülkeler Brezilya ve Suudi Arabistan’a da elektrikli ısıtıcı ihraç eden Albayrak kardeşler hedeflerini sayısını yükselmek i ürün listelerini geliştiriyor. 1987 yılından itibaren faaliyet gösteren ve 2000 yılından sonra da ihracata başlayan Albayrak kardeşler el işçiliğini ön planda tutuyor.
Cemsan Elektrikli Cihazlar Sanayi ve Ticaret Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı , katma değeri yüksek ürünleri üreterek sayısını yükselttiklerini belirterek yurtdışında ürettiklerini ürünün kalitesin beğenildiğini söyledi. Albayrak, “2000 yılından sonra ihracata başladık. Şuanda 63 ülkeye kadar sayımız ulaştı. Hedefimiz bu sayıyı daha da ileriye taşımak. Ar-Ge’ye çok önem verdik bu anlamda yatırımlar yaptık. Hedefimiz ‘de olmayan ürünleri üretmekti. Bu anlamda hem ülkemize hem de firmamıza katma değeri yüksek ürünler üreterek bu seviyeye ulaştık. yaptığımız ülkeler artık bizden yeni ürünler istiyor. Tasarımsal ve kaliteli olarak bizde kendimizi hep geliştirmeye çalışıyoruz. Zaten yurt dışında kalitemiz ve markamız çok beğeniliyor. , , , ve bu ülkelere ağırlıklı olarak ihracat yapıyoruz” dedi.
El işçiliği ön planda
Veito olarak tamamen paslanmaz çelikten üretilen bir ürün geliştirdiklerini dile getiren Albayrak, “Yeni bir ürünümüz var. Bu üründe tasarım ön planda. Tamamen paslanmaz çelikten üretilmiş bir ürün. Bunu dış mekanlarda kullanıldığı zaman paslanmasın düşüncesiyle yaptık. Bu sayede yıllarca uzun süreli olarak kullanılabilir. Tamamen paslanmaz çelikten üretildiği için el işçiliği ön planda. Bu da ürüne bir görsellik katıyor. Her parça ayrı ayrı elden geçtiği için ürün kalitesi artıyor” şeklinde konuştu.
“Çin’de ilk satışlarımız başladığında olumlu yanıtlar aldık”
İhracat gerçekleştirilen ülkelerden biri olan Çin’de ürünlerinin beğenildiğini vurgulayan Albayrak, “Biz bu seviyeye kaliteli ürün üreterek geldik. İlk bu işe başladığımızda bu noktaya geleceğimizi düşünmemiştik. Sürece bakarsak bu bir çalışmanın ürünü. Tabi ki hedefimiz daha da ileriye gitmek bu noktada kalmak istemiyoruz. Listemizi arttırarak daha çok ülkeye ulaşmayı hedefliyoruz. Çin’de ilk satışlarımız başladığında olumlu yanıtlar aldık. Kaliteli olduğunu, Avrupa ürünü söylediler. Görsel ve işlevsel olarak çok beğendiler. Ürünlerimiz yurtdışında daha çok satılıyor. İhracatımız üretimin yüzde 70’ine ulaştı. İç piyasadan daha fazla dış piyasada talep görüyoruz. İç piyasada geçtiğimiz yıl bir düşüklük oldu. Onu inşallah bu yıl toparlayacağız” ifadelerini kullandı.

reklam
BENZER KONULAR
reklam
FOTO GALERİ
reklam