Bahis sitelerihttps://www.paykwik.orghttps://marmarisexcursions.worldMarmaris Gezilecek YerlerPaykwikhttps://centralandco.com

Trabzon Camide Sabah Namazında Kahvaltı İkramı, Cemaati Artırdı

Trabzon un Arsin ilçesi Şankaya Mahallesindeki Kendirlik Camisinde sabah namazlarına katılımın düşük olması üzerine ilginç bir uygulama başlatıldı.

reklam
22 Aralık 2018 108 views 0
reklam

Trabzon’un Arsin ilçesi Şankaya Mahallesindeki Kendirlik Camisinde sabah namazlarına katılımın düşük olması üzerine ilginç bir uygulama başlatıldı. Cami İmamı Mustafa Acar, sabah namazlarına ilgiyi artırmak için cemaate kahvaltı vermeye başladı. Sabah namazını camide kılan cemaat, ardından okuma salonunda serpme kahvaltı yapıyor. Kahvaltı uygulaması ile camide, sabah namazlarında cemaat sayısı arttı.

Arsin ilçesi Şankaya Mahallesindeki Kendirlik Camiine sabah namazlarına katılımın düşük olması üzerine ilginç bir uygulama başlatıldı. Cami İmamı Mustafa Acar, sabah namazlarına ilgiyi artırmak için cemaate kahvaltı vermeye başladı. Sabah namazını camide kılan cemaat ardından okuma salonunda serpme kahvaltı yapıyor. Kahvaltı uygulaması ile camide sabah namazlarında cemaat sayısı arttı. Karadeniz Sahil Yolu kenarındaki camide sabah namazı kılan, gelip geçen araç sürücüleri de kahvaltı ikramı ile karşılaşıyor. Uygulamayı duyan hayırseverlerde camiye kahvaltılık malzeme yolluyor.

KAHVALTI SONRASI KOCA BİR CEMAATİMİZ OLDU

Cami İmamı Mustafa Acar, sabah namazlarının genellikle evde kılındığını ve bu nedenle camide cemaatin az olduğunu belirterek, Camimizde cemaat azlığı sorununa çözüm bulabilmek için mahallede bulunan herkesle tek tek görüştüm. Sabahları namazdan sonra cemaate kahvaltı hazırlamaya başladım. Şimdi koca bir cemaatle sabah namazı kılıyor sonrasında da kahvaltı yapıp sohbet ediyoruzö dedi.

Karadeniz Sahil Yolu güzergahında olan camiye otomobilleri ile gelip geçen sürücülerinde yolcularında geldiğuğradığını anlatan Acar, Yolculuk yaparken sabah namazına denk gelenler camiye geldiklerinde böyle bir uygulama görünce şaşırıyorlar. Hatta beni burada çaycı zannedenler de oluyor. Hesap ödemeye kalkanlar da oluyor. Biz ikram ediyoruz diyoruz. Hoşlarına gidiyor. Kendi şehirlerinden kimisi kahvaltı için çay, bal, kaymak yolluyor. Burada böyle bir uygulamanın olduğunu duyanlar hayrına, hiç gelmedikleri namaz kılmadıkları camimize yiyecek yolluyor. Çorumdan leblebi yollayan bile olduö diye konuştu.

MÜFTÜ ÖRNEK UYGULAMA

Uygulamanın ilçede takdir topladığını kaydeden Arsin İlçe Müftüsü Ali Genç de Sabah cemaatinde bir artış meydana geldi. İlçe müftüsü olarak bende namaza arada bir buraya gelip sonrasında kahvaltı yapıyorum.Cami imamımızın yapmış olduğu bu uygulama ilçede takdir topladı. Bu bu uygulama öteki imamlarımıza da örnek olurö ifadelerini kullandı.

Camide sabah namazı kılan Cahit Gürsoy ise Eskiden sabah namazını evlerimizde kılardık. Ama şimdi camiye gelip cemaatle namaz kıldıktan sonra burada kahvaltı yapıp, sohbet ediyoruzö dedi.

Sabah namazlarımızı kıldıktan sonra kahvaltı yaptıklarını belirten Necati Gürsoy ise Kahvaltıda sohbet ediyor, derdi sıkıntısı olanları öğrenip onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hoş bir ortam oluyorö şeklinde konuştu.

reklam
BENZER KONULAR
reklam
FOTO GALERİ
reklam