Bahis sitelerihttps://www.paykwik.orghttps://marmarisexcursions.worldMarmaris Gezilecek YerlerPaykwikhttps://centralandco.com

Almanya’da Köprübaşılılar Bir Araya Geldi

reklam
19 Mart 2018 53 views 0
reklam

Almanya’nın Schwelm kentinde, “Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Kültür, Sosyal ve Dayanışma Derneği” tarafından düzenlenen geleneksel geceye yoğun ilgi oldu.

 

 Almanya’nın Schwelm kentinde, “Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Kültür, Sosyal ve Dayanışma Derneği” tarafından düzenlenen geleneksel geceye yoğun ilgi oldu.

Schwelm Eventhalle’deki etkinliğe gerek Türkiye gerekse Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden katılan yaklaşık bin kişi, kemençe ve horon eşliğinde gönüllerince eğlendi.

Dernek Başkanı Ahmet Anaç, yaptığı açılış konuşmasında, bu yıl yedincisi düzenlenen geceyi geleneksel hale getirdiklerini ve yoğun ilgiden memnun olduklarını ifade etti.

Anaç, “Amacımız hemşehrilerimizi bir araya getirmek, hasret gidermek, kaynaşmak, tanışmak, dayanışmaya zemin hazırlamak, aileler arası bağları güçlendirerek hep birlikte Avrupa’da memleketimizi yaşamak ve yaşatmak.” dedi.

Türkiye’nin Essen Başkonsolosu Şener Cebeci, yurt dışında yaşayanların geleneklerini korumasının yanı sıra birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı.

Başkonsolos Cebeci, son günlerde Türk kurum ve kuruluşlarına yönelik düzenlenen provokatif saldırılara karşı vatandaşların daha duyarlı olmasını, bu tür saldırılar karşısında provake olmadan durumu güvenlik güçlerine ve konsolosluk yetkililerine bildirmelerini istedi.

Yöresel yemeklerin sunulduğu etkinlikte geleneksel kıyafetler giyen dans ekipleri ile yerel sanatçılar sahne aldı.

reklam
BENZER KONULAR
reklam
FOTO GALERİ
reklam